Tepelná čerpadla Daikin AlthermaKlimatizace

Klimatizace dle svého provedení vykonává funkce chlazení, větrání, vytápění, filtraci a ionizaci vzduchu, dle místních podmínek dokáže kvalitní klimatizace vzduch zvlhčovat, odvlhčovat a v neposlední řadě také i provonět. Klimatizace odstraňují prach a alergeny z ovzduší a v zimních měsících ji můžete použít k ohřevu vzduchu.

Chlazení a vytápění klimatizací

Použití klimatizace

Klimatizace můžete použít tam, kde je potřeba vzduch chladit, větrat, zvlhčovat či filtrovat. Například do místností, které Vám slouží k pobytu či odpočinku (kanceláře, obytné místnosti, sály, jednací místnosti, hotelové pokoje, restaurace, nemocnice, ordinace, prodejny, sklady apod.).

Pro cenovou nabídku na montáž klimatizace vyplňte, prosím, náš formulář.

Jak vybrat správnou klimatizaci?

Pro laika je poměrně složité najít nejvhodnější variantu klimatizace pro zvolené prostory. Na trhu existuje široká škála klimatizací různých druhů (klimatizace kazetové, klimatizace nástěnné split, klimatizace nástěnné multi split, klimatizace nástěnné split invertor, mobilní klimatizace) a různých značek (klimatizace Toshiba, Fujitsu, klimatizace LG). Důležitým hlediskem při výběru klimatizace je tepelná zátěž místnosti, ta je ovlivněna mnoha faktory, jako jsou orientace místnosti vzhledem ke světovým stranám, objem klimatizované místnosti, velikost a umístění oken, konstrukce obvodových stěn místnosti. Nevíte-li si rady s výběrem klimatizace, neváhejte se obrátit na odborníky, jsme zde proto, abychom Vám pomohli zvolit správný typ klimatizace dle Vašich požadavků a přání.

Důležité parametry klimatizací

Důležitým parametrem klimatizace je, aby měla správný výkon v závislosti na velikosti prostoru, který je třeba chladit. V případě, že bude prostor příliš malý, klimatizace bude běžet nepřetržitě a prostor se neochladí tak, jak byste si přáli. V opačném případě, bude-li výkon příliš velký, klimatizace se bude často vypínat a zapínat a prostor se rychle ochladí. Obě tyto varianty mají za následek vysokou spotřebu elektrické energie.

Přejete si klimatizaci, která bude jen chladit, nebo i topit? Toto je další důležitá otázka, kterou si položit při výběru klimatizace.

Další pohodlnou a užitečnou funkcí je časovač klimatizace. Časovač Vám usnadní proces klimatizování a to tak, že si na něm zvolíte hodinu, kdy chcete, aby se jednotka spustila, či nastavíte čas, za jak dlouho se má sama vypnout.

Při výběru klimatizace by Vás mohla také zajímat energetická úspornost klimatizace či úroveň hluku a vibrací. V dnešní době jsou již na trhu klimatizační zařízení (LG), které dosahují vysokých úspor energií ve srovnání s normálními typy klimatizací a tím jsou šetrnější k životnímu prostředí.

V neposlední řadě je v dnešní době důležitým faktorem pro volbu klimatizace také moderní design klimatizace. Konečně můžete mít klimatizační jednotku stylového a přitažlivého vzhledu. Na trhu jsou k dostání klimatizace s vyměnitelným barevným panelem a klimatizace mimořádně štíhlého vzhledu, které nenarušují vzhled Vašeho interiéru.

Při používání klimatizace je nutné brát v úvahu také zdravotní hledisko. Při vysokých teplotních rozdílech mezi vnitřní a venkovní teplotou je náš organismus vystaven neúměrné zátěži a může tak docházet k nejrůznějším zdravotním rizikům, jako je nachlazení, bolesti hlavy a podobně. Pro optimální nastavení teploty v místnosti je vhodné nastavit chlazení tak, aby byl rozdíl vnitřní a venkovní teploty 5 °C, maximálně však 8 °C.

Typy klimatizací

Při výběru klimatizace můžete volit mezi dvěma typy klimatizací a to mobilní jednotkou nebo dělenou jednotkou nazývanou split.

Mobilní klimatizaceMobilní klimatizace

Mobilní klimatizace je vhodná k chlazení menších místností. Nevyžaduje speciální montáž, lze ji snadno přemisťovat. Mobilní klimatizaci stačí zapojit do zásuvky a pootevřeným oknem vyvést ven hadici s odpadním vzduchem. Hadici můžete také zabudovat do otvoru ve zdi. Nevýhodami mobilních klimatizací je nižší výkon a také poměrně vysoká hlučnost, která může na uživatele působit nepříznivě.

Split klimatizaceSplit klimatizace (dělená klimatizace)

Split klimatizace se skládá ze dvou částí, vnitřní a vnější jednotky. Vnitřní jednotka se skládá z výparníku a ventilátoru a je nainstalována přímo v místnosti na zdi, pod stropem či pod oknem. Vnitřní jednotka může mít různá provedení, mohou být nástěnné, parapetní, podstropní či stropní parapety, dle možnosti instalace. Venkovní neboli taky kondenzační jednotka, která se skládá z kondenzátoru a kompresoru je umístěna zvenku budovy. Výhodou je, že na jednu venkovní jednotku lze připojit u multisplit systémů až pět vnitřních chladících jednotek. Dělené klimatizace jsou vhodné pro místnosti, kde je potřeba stálého klimatizování. Výhodou těchto klimatizací je také nižší hlučnost.

Typy klimatizací z hlediska místa umístění:

  • Okenní klimatizace
  • Podokenní klimatizace
  • Nástěnná klimatizace
  • Podstropní klimatizace
  • Kanálová klimatizace (zabudovaná v mezistropním prostoru)

Typy klimatizací dle konstrukce:

  • Kompaktní klimatizace (jeden celek)
  • Dělené klimatizace (vnější a vnitřní část)